1.Fizioterapeita konsultācija

Pirmo reizi ierodoties pie fizioterapeita, klients tiek uzklausīts, apskatīts, speciālists iepazīstas ar līdzi paņemto dokumentāciju un izvērtē galvenos fizioterapijas mērķus individuāli katram klientam. No tā izriet arī sākotnējās vingrojumu programmas izvēle, sastādīšana, kā arī citu fizioterapijas metožu pielietošana. Tādēļ jau uz konsultāciju ieteicams ņemt līdzi ērtu vingrošanas apģērbu. Fizioterapeita konsultācija ir obligāta visām vecumu grupām, kā arī klientiem, kas vēlas apmeklēt grupas nodarbības.

2.Individuāla fizioterapijas nodarbība pieaugušajiem un bērniem

Individuāla fizioterapijas nodarbība ietver gan vingrošanu pēc individuāli sastādītas  programmas, gan arī pēc fizioterapeita ieskatiem, var tikt pielietotas arī citas fizioterapijas metodes, atkarībā no ārstēšanas mērķiem, piemēram PIR (postizometriskā relaksācija), PNF(proprioceptīvā neiromuskulārā facilitācija), mīksto audu tehnikas, masāžas elementi, trakcija u.c.

3.Grūtnieču vingrošana – individuāla nodarbība.

Individuāla nodarbība grūtniecēm ietver specifiskus grūtniecēm piemērotus vingrojumus un metodes atbilstoši grūtniecības laikam un aktualitātēm (relaksācija, elpošana, muskuļu nostiprināšana, gatavošanās dzemdībām u.c.) Obligāta  ir fizioterapeita konsultācija.

4.Grūtnieču vingrošana grupā.

Piektdienās plkst. 16.00

5.Pilates vingrošana

Pilates piemērotas visiem. Ar tām var nodarboties jebkura vecuma cilvēki un ar dažādu fizisko sagatavotību. Pareizi pielietoti vingrinājumi ir nekaitīgi un tos izmanto arī priekš cilvēkiem, kuriem ir bijušas mugurkaula traumas. Ar pilatēm var nodarboties arī mājās un par cik vingrinājumi ir lēni pildāmi, tas samazina traumatisma risku.

Pilates palielina locītavu mobilitāti un ievērojami attīsta lokanību. Pilatēs apzināti tiek nodarbināta noteikta, racionāli izvēlēta muskuļu grupa. Tā ķermenis palēnām tiek ieradināts precīzi, saskaņoti un ekonomiski kustēties, izvairīties no lieka sasprindzinājuma un arī ikdienā saglabāt labu stāju. Īpaši tiek vingrināts par to atbildīgais spēka centrs, kas notur muskulatūru. Tiek domāts par dziļo muskuļu stiprināšanu. Tie palīdz noturēt stāju, taisnu muguru. Pilates pamatprincipi ir relaksēšanās, koncentrēšanās, ķermeņa līdzsvarošana un pareiza elpošana.

6.Zīdaiņu vingrošana pēc Bobatu metodes un handlings

Nodarbībā tiek apskatīti paņēmieni, kā bērniņu celt, nest, aprūpēt (handlings).  To visu vecāki var apgūt vai uzlabot nodarbības gaitā. Tiek izvēlēti un pielietoti arī vingrinājumi, kas balstīti uz Bobatu metodes principiem, lai nobremzētu nevēlamo kustību vai veicinātu vēlamo – bērna normālai attīstībai nepieciešamo kustību. Kā arī var saņemt padomus par rotaļlietu izvēli un vides piemērošanu  bērna attīstības veicināšanai pēc Pickler pedagoģijas principiem.

7.Vingrošanas nodarbība grupā

Fizioterapeits konsutācijas vai individuālu nodarbību gaitā izvērtē klienta iespēju sākt apmeklēt grupas nodarbības, atbilstoši viņa veselības stāvoklim un vingrojumu pamatprincipu izpratnei. Ir iespēja apmeklēt fizioterapijas nodarbību grupā, kurā ir ietverti gan ārstnieciskās vingrošanas elementi, gan arī Pilates vingrošanas sistēmas pamatprincipi, vingrinājumi un to modifikācijas."

Vecuma grupa

Zīdaiņi

Bērni

pusaudži

un

pieaugušie


Iespējamie traucējumi

Sensomotorās attīstības

traucējumi

  Bērnu cerebrālā trieka, paaugstināts vai pazemināts muskulatūras tonuss, asimetrija, Dauna sindroms, redzes traucējumi, dzirdes traucējumi, gūžu locītavu displāzija u.c.

  Bronhiālā astma, bronhīts u.c.


Kustību - balsta sistēmas traucējumi

  Stājas traucējumi (skolioze, apaļa mugura, stājas vājums, “X” kājas, “O” kājas, plakanās pēdas u.c.), traumas (sastiepumi, mežģījumi, lūzumi, cīpslu bojājumi, saišu bojājumi, kustību ierobežojumi pēc imobilizācijas u.c.), locītavu sāpes (artrīts, pleca, plaukstas, gūžas locītavas sāpes, stāvoklis pēc gūžu un ceļu locītavu endoprotezēšanas, karpālā kanāla sindroms pirms un pēc  operācijas) u.c.

Nervu sistēmas traucējumi

  Bērnu cerebrālā trieka, stāvoklis pēc insulta vai galvas traumas ar sensomotoriem traucējumiem, multiplā skleroze, dāžāda iemesla muguras sāpes (spondiloze ar vai bez radikulopātijas un diska trūcēm, stāvokis pēc mugurkaula traumām un operācijām, spondiloartroze u.c.), iedzimtas nervu sistēmas slimības, perifērās nervu sistēmas traucējumi, galvassāpes, galvas reiboņi, hroniska noguruma sindroms u.c.

  Uroģenitālās sistēmas traucējumi

Urīna nesaturēšana u.c.

  Ginekoloģiskas problēmas

  Iekšējo orgānu noslīdējumi u.c.

  Onkoloģiskas saslimšanas

  Stāvoklis pēc krūts operācijām u.c.

Elpošanas sistēmas traucējumi

  Bronhiālā astma, bronhīts u.c

Piedāvājam arī grūtnieču un pēcdzemdību vingrošanu.

Elpošanas sistēmas traucējumi

(c) Āgenskalna fizioterapijas centrs, 2019. Reģistratūras telefons: 22313318

8.Masāža

Fizioterapeits veic ārstniecisko masāžu, kuras izcenojums ir atkarīgs no masāžas zonas un procedūras ilguma (skat. cenrādi).

Tiek piedāvāta apkakles zonas masāža, muguras masāža, kājas masāža, rokas masāža, vispārējā masāža, sejas masāža.

9.Vingrošana pēc Šrotas metodes

Šrotas metode ir specifiska fizioterapijas metode, kas tiek pielietota skoliozes konservatīvajā ārstēšanā. Skolioze ir mugurkaula asimetriska deformācija trīs plaknēs ar progresijas iespēju. Šrotas metode ir izstrādāta, lai panāktu maksimālu iespējamu trīsdimensionālu korekciju, progresijas samazināšanu un iespējamo sūdzību un traucējumu novēršanu. Iespējama arī metodes pielietošana pie citām mugurkaula statikas problēmām un asimetrijas.         

10.Teipošana

Medicīniskā teipošana ir ārstniecības metode, kas 24 h atbalsta fizioterapiju.                          Teipošanas mērķis ir veicināt ķermeņa paša dziedināšanas procesus.

Ar teipošanas palīdzību var normotonizēt muskulatūru, uzlabot mikrocirkulāciju pie tūskas un hematomas, mazināt sāpes, atbalstīt locītavu funkcijas un relaksēt rētaudus.

Teipošanā tiek izmantota elastīga lenta jeb teips, kura sastāvā ir kokvilna un akrila līme. Tā īpašības atbilst ādas īpašībām, jo teips ir elastīgs, elpojošs ūdenscaurlaidīgs un nav alerģisks. Pieejami dažādu krāsu teipi, kā arī krusteniskie teipi (Crosstape).

Medicīnisko teipošanas metodi ieviesa japāņu ārsts Kenzo Kase 20. gadsimta 70-tajos gados. Kopš tā laika to izmanto visā pasaulē gan ārstēšanā, gan sportā.                                                         

11.Mājas vizīte

Nepieciešamības gadījumā, fizioterapeits var arī doties uz mājas vizīti gan pie pieaugušā, gan pie zīdainīša.

12.Diagnozes