1.Fizioterapeita konsultācija
Pirmo reizi ierodoties pie fizioterapeita, klients tiek uzklausīts, apskatīts, speciālists iepazīstas ar līdzi paņemto dokumentāciju un izvērtē galvenos fizioterapijas mērķus individuāli katram klientam. No tā izriet arī sākotnējās vingrojumu programmas izvēle, sastādīšana, kā arī citu fizioterapijas metožu pielietošana. Tādēļ jau uz konsultāciju ieteicams ņemt līdzi ērtu vingrošanas apģērbu. Fizioterapeita konsultācija ir obligāta visām vecumu grupām, kā arī klientiem, kas vēlas apmeklēt grupas nodarbības.
2.Individuāla fizioterapijas nodarbība pieaugušajiem un bērniem
Individuāla fizioterapijas nodarbība ietver gan vingrošanu pēc individuāli sastādītas programmas, gan arī pēc fizioterapeita ieskatiem, var tikt pielietotas arī citas fizioterapijas metodes, atkarībā no ārstēšanas mērķiem, piemēram PIR (postizometriskā relaksācija), PNF(proprioceptīvā neiromuskulārā facilitācija), mīksto audu tehnikas, masāžas elementi, trakcija u.c.
3.Vingrošanas nodarbība grupā
Fizioterapeits konsutācijas vai individuālu nodarbību gaitā izvērtē klienta iespēju sākt apmeklēt grupas nodarbības, atbilstoši viņa veselības stāvoklim un vingrojumu pamatprincipu izpratnei. Ir iespēja apmeklēt fizioterapijas nodarbību grupā, kurā ir ietverti gan ārstnieciskās vingrošanas elementi, gan arī Pilates vingrošanas sistēmas pamatprincipi, vingrinājumi un to modifikācijas."
Vecuma grupa
Zīdaiņi
Bērni
pusaudži
un
pieaugušie
Iespējamie traucējumi
Sensomotorās attīstības
traucējumi
Bērnu cerebrālā trieka, paaugstināts vai pazemināts muskulatūras tonuss, asimetrija, Dauna sindroms, redzes traucējumi, dzirdes traucējumi, gūžu locītavu displāzija u.c.
Bronhiālā astma, bronhīts u.c.
Kustību - balsta sistēmas traucējumi
Stājas traucējumi (skolioze, apaļa mugura, stājas vājums, “X” kājas, “O” kājas, plakanās pēdas u.c.), traumas (sastiepumi, mežģījumi, lūzumi, cīpslu bojājumi, saišu bojājumi, kustību ierobežojumi pēc imobilizācijas u.c.), locītavu sāpes (artrīts, pleca, plaukstas, gūžas locītavas sāpes, stāvoklis pēc gūžu un ceļu locītavu endoprotezēšanas, karpālā kanāla sindroms pirms un pēc operācijas) u.c.
Nervu sistēmas traucējumi
Bērnu cerebrālā trieka, stāvoklis pēc insulta vai galvas traumas ar sensomotoriem traucējumiem, multiplā skleroze, dāžāda iemesla muguras sāpes (spondiloze ar vai bez radikulopātijas un diska trūcēm, stāvokis pēc mugurkaula traumām un operācijām, spondiloartroze u.c.), iedzimtas nervu sistēmas slimības, perifērās nervu sistēmas traucējumi, galvassāpes, galvas reiboņi, hroniska noguruma sindroms u.c.
Uroģenitālās sistēmas traucējumi
Urīna nesaturēšana u.c.
Ginekoloģiskas problēmas
Iekšējo orgānu noslīdējumi u.c.
Onkoloģiskas saslimšanas
Stāvoklis pēc krūts operācijām u.c.
Elpošanas sistēmas traucējumi
Bronhiālā astma, bronhīts u.c
Piedāvājam arī grūtnieču un pēcdzemdību vingrošanu.
Elpošanas sistēmas traucējumi
(c) Āgenskalna fizioterapijas centrs, 2019. Reģistratūras telefons: 26277462
4.Masāža
Fizioterapeits veic ārstniecisko masāžu, kuras izcenojums ir atkarīgs no masāžas zonas un procedūras ilguma (skat. cenrādi).
Tiek piedāvāta apkakles zonas masāža, muguras masāža, kājas masāža, rokas masāža, vispārējā masāža, sejas masāža.
5.Vingrošana pēc Šrotas metodes
Šrotas metode ir specifiska fizioterapijas metode, kas tiek pielietota skoliozes konservatīvajā ārstēšanā. Skolioze ir mugurkaula asimetriska deformācija trīs plaknēs ar progresijas iespēju. Šrotas metode ir izstrādāta, lai panāktu maksimālu iespējamu trīsdimensionālu korekciju, progresijas samazināšanu un iespējamo sūdzību un traucējumu novēršanu. Iespējama arī metodes pielietošana pie citām mugurkaula statikas problēmām un asimetrijas.
6.Teipošana
Medicīniskā teipošana ir ārstniecības metode, kas 24 h atbalsta fizioterapiju. Teipošanas mērķis ir veicināt ķermeņa paša dziedināšanas procesus.
Ar teipošanas palīdzību var normotonizēt muskulatūru, uzlabot mikrocirkulāciju pie tūskas un hematomas, mazināt sāpes, atbalstīt locītavu funkcijas un relaksēt rētaudus.
Teipošanā tiek izmantota elastīga lenta jeb teips, kura sastāvā ir kokvilna un akrila līme. Tā īpašības atbilst ādas īpašībām, jo teips ir elastīgs, elpojošs ūdenscaurlaidīgs un nav alerģisks. Pieejami dažādu krāsu teipi, kā arī krusteniskie teipi (Crosstape).
Medicīnisko teipošanas metodi ieviesa japāņu ārsts Kenzo Kase 20. gadsimta 70-tajos gados. Kopš tā laika to izmanto visā pasaulē gan ārstēšanā, gan sportā.
7.Diagnozes